Zerówka językowa

Co to jest „Zerówka”?

Jest to realizowany przez nas nieprzerwanie od  końca lat 90 program intensywnej nauki języka obcego dla uczniów III klasy gimnazjum uzdolnionych językowo, ambitnych, gotowych na wyzwania, którzy planują podjąć naukę w I LO i chcą w grupie międzyoddziałowej kontynuować  rozpoczęty kurs, aby w klasie maturalnej  uzyskać  certyfikat językowy. Sukcesy naszych nauczycielek germanistek prowadzących pierwsze grupy „zerowe”– Elżbiety Latzke oraz Bogusławy Hordyńskiej  doprowadziły do uzyskania przez szkołę prawa  przeprowadzania egzaminów DSDII.

„Zerówka niemiecka” – I etap programu DSD

Jest to program intensywnej nauki języka niemieckiego  dla uczniów III gimnazjum, którzy rozwijają swoje umiejętności zdobyte w szkole macierzystej. Zajęcia  w wymiarze 4 lekcji tygodniowo odbywają się na terenie I LO 2 razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych i są pierwszym etapem czteroletniego kursu prowadzącego do zdobycia certyfikatu językowego DSD II - poziom C1.

Zajęcia prowadzi wykwalifikowany i  doświadczony nauczyciel polski oraz nauczyciel niemiecki oddelegowany przez ZfA (Centralny Wydział Szkolnictwa Za Granicą) z siedzibą w Kȍln.

Czytaj: opinie uczniów o „Zerówce niemieckiej”

„Zerówka francuska”

Zerówka francuska to jedyna możliwość tak intensywnej nauki języka francuskiego w naszym regionie. Zajęcia odbywają się w wymiarze czterech godzin tygodniowo na terenie I LO 2 razy w tygodniu. Oprócz intensywnej nauki języka uczniowie poznają bardzo bogatą kulturę Francji. Mają możliwość wyjechać na wymiany ze szkołą we Francji. Biorą udział w konkursach związanych z językiem i kulturą francuską. Po czteroletnim kursie uczniowie mogą przystąpić do matury z języka francuskiego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Przygotowujemy także do międzynarodowego certyfikatu DELF, który każdy uczeń może zdać na poziomie odpowiadającym jego wiedzy i umiejętnościom - na poziomie B1 lub B2. Certyfikat ten, wydawany bezterminowo, jest honorowany przez uczelnie polskie i zagraniczne, jest dodatkowym atutem przy rekrutacji na studia oraz zwiększa szanse na rynku pracy.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani i  doświadczeni nauczyciele.

Czytaj: opinie uczniów o „Zerówce francuskiej”

Komunikat Dyrektora I LO

Tablica nadziei

Brak informacji na dzisiejszy dzień.

Brak informacji na kolejny dzień.