Zerówka

Co to jest „Zerówka”?

Jest to realizowany przez nas nieprzerwanie od  końca lat 90 program intensywnej nauki języka obcego dla uczniów III klasy gimnazjum uzdolnionych językowo, ambitnych, gotowych na wyzwania, którzy planują podjąć naukę w I LO i chcą w grupie międzyoddziałowej kontynuować  rozpoczęty kurs, aby w klasie maturalnej uzyskać certyfikat językowy. Sukcesy naszych nauczycielek germanistek prowadzących pierwsze grupy „zerowe”– Elżbiety Latzke oraz Bogusławy Hordyńskiej doprowadziły do uzyskania przez szkołę prawa  przeprowadzania egzaminów DSDII.

„Zerówka niemiecka” – I etap programu DSD

Jest to program intensywnej nauki języka niemieckiego  dla uczniów III gimnazjum, którzy rozwijają swoje umiejętności zdobyte w szkole macierzystej. Zajęcia  w wymiarze 4 lekcji tygodniowo odbywają się na terenie I LO 2 razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych i są pierwszym etapem czteroletniego kursu prowadzącego do zdobycia certyfikatu językowego DSD II -poziom C1.

Zajęcia prowadzi wykwalifikowany i  doświadczony nauczyciel polski oraz nauczyciel niemiecki oddelegowany przez ZfA (Centralny Wydział Szkolnictwa Za Granicą) z siedzibą w Kȍln.

Czytaj: opinie uczniów o „Zerówce niemieckiej”

Terminy egzaminów poprawkowych

27.08. 2018, godz. 9.00  - matematyka, język polski, język francuski
28.08.2018, godz. 9.00 - język polski (dla uczniów klasy III, którzy zdają egzamin z matematyki 27 sierpnia), historia, język angielski

Szczegółowy harmonogram egzaminów jest dostępny w sekretariacie.

Słonecznych i radosnych wakacji