Wymiana

WYMIANA MIĘDZYSZKOLNA

Bardzo ważnym elementem programu DSD jest wymiana międzyszkolna między I Liceum Ogólnokształcącym a Illertal-Gymnasium Vöhringen w malowniczej Bawarii - pomysł nauczycielki języka niemieckiego Elżbiety Latzke. Współpraca trwa nieprzerwanie od 1995 roku. Partner niemiecki to szkoła ceniona w regionie, w której kładzie się nacisk na przedmioty ścisłe – nauki przyrodnicze, techniczne oraz ekonomiczne.

W 2015 roku świętowaliśmy 20 rocznicę naszej współpracy. W tym czasie w wymianie wzięło udział ponad 600 uczniów z Polski i Niemiec. Podczas wspólnych spotkań uczniowie poznają nowych ludzi, realia, w których żyją, kulturę oraz historię sąsiadów, a także doskonalą umiejętności językowe.

Relacja z pobytu 2013

Relacja z pobytu 2011

Terminy egzaminów poprawkowych

27.08. 2018, godz. 9.00  - matematyka, język polski, język francuski
28.08.2018, godz. 9.00 - język polski (dla uczniów klasy III, którzy zdają egzamin z matematyki 27 sierpnia), historia, język angielski

Szczegółowy harmonogram egzaminów jest dostępny w sekretariacie.

Słonecznych i radosnych wakacji