Zadania doradcy

ZADANIA DORADCY ZAWODOWEGO

W I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. ST. DUBOIS W KOSZALINIE

ROK SZKOLNY 2016/2017

1. Organizacja spotkań (po dwie godz. lekcyjne, np. w trakcie godzin wychowawczych) we wszystkich klasach pierwszych. Celem spotkań jest: zapoznanie uczniów z zakresem działalności szkolnego doradcy zawodowego, poznanie przez ucznia własnych predyspozycji i zainteresowań, rozbudzenie świadomości konieczności planowania własnego rozwoju i kariery zawodowej.

2. Organizacja spotkań (po dwie godz. lekcyjne w trakcie godzin wychowawczych) we wszystkich klasach drugich. Celem spotkań jest: zapoznanie uczniów z zakresem działalności szkolnego doradcy zawodowego, wskazanie baz danych o zawodach, przygotowanie uczniów do: podejmowania decyzji, wyboru drogi zawodowej i edukacji .

3. Organizacja spotkań (po jednej godz. lekcyjnej w trakcie godzin wychowawczych) we wszystkich klasach trzecich. Celem spotkań jest prezentacja nowych kierunków na polskich uczelniach, programów stypendialnych.

4. Organizacja 2 wyjazdów na Targi Edukacyjne Szkół Wyższych (Gdańsk, Poznań).

5. Organizacja aktualnej bazy danych na temat uczelni wyższych, gabloty.

6. Organizacja spotkań uczniów klas drugich z przedstawicielami najlepszych uczelni w Polsce.

7. Prowadzenie poradnictwa indywidualnego w określonych godzinach trzy razy w tygodniu (dyżury w gabinecie doradcy zawodowego)

8. Organizacja kącika z informatorami na temat uczelni w gabinecie doradcy zawodowego.

9. Współpraca z Urzędem Pracy mająca na celu stworzenie bazy danych, na temat aktualnego zapotrzebowania pracodawców na różnych specjalistów - szczególnie z wykształceniem wyższym i przewidywań na następnych kilka lat.

10. Gromadzenie i udostępnianie informacji o: naborze uczelni, dniach otwartych, spotkaniach na stronie internetowej I LO.

11. Współpraca przy organizacji wyjść uczniów do zakładów pracy w celu poznania specyfiki zawodów (np. Dzień Przedsiębiorczości).

Opracowała

mgr Grażyna Kordos- Parczewska

Godziny poradnictwa indywidualnego

Poniedziałek - 6 godzina lekcyjna

19:00- 20:00 dyżur skype : doradca.dubois

Piątek         - 1 godzina lekcyjna

oraz długie przerwy we wszystkie dni tygodnia

email: doradca@liceumdubois.pl

Wyniki maturalne 2016

Zmiany w planie na wtorek 9.05.2017r.

Kl II f grupa prof. Sapiei na 4 lekcji ma okienko
Kl I f na 5 lekcji ma okienko