Strona główna

Seminarium w Niemczech

W dniach 29.01. – 05.02.2011 dziewczęta z I LO i zaprzyjaźnionego z nami Gimnazjum nr 6 wzięły udział, pod opieką nauczycielek języka niemieckiego - Jolanty Stankowskiej i Ewy Bartosiak, w seminarium pt. „Dziewczyny pokazują zęby” [Mädchen zeigen Zähne] zorganizowanym przez Jugendbildungsstätte Kurt Löwenstein w Wertpfuhl koło Berlina.

Po wyczerpującej podróży i licznych przesiadkach ok. 17:15 dotarłyśmy na miejsce, gdzie oczekiwała już nas dziesięcioosobowa grupa dziewcząt z Niemiec. Po zakwaterowaniu udałyśmy się na pierwsze „zapoznawcze” zajęcia.
Zajęcia warsztatowe odbywały się od rana do wieczora, a każdy dzień obfitował w atrakcje i nowe wyzwania. Każdego dnia pracowałyśmy w grupach polsko-niemieckich, dzięki czemu mogłyśmy doskonalić umiejętności językowe. Podczas zajęć rozmawiałyśmy na tematy nam bliskie: przyjaźń, zaufanie, marzenia, przyszłość, rodzina, podział ról. Dyskutowałyśmy także o tym, jak to jest być dziewczyną w Polsce i w Niemczech. Zgłębiałyśmy też wiedzę na temat technik prezentacji oraz co ciekawe również samoobrony, aby obalić mit, jakoby kobiety są płcią słabą. Każdego wieczora zacieśniałyśmy przyjaźń polsko-niemiecką podczas wieczorów karaoke.
W połowie tygodnia udałyśmy się do Berlina, gdzie zwiedziłyśmy „Centrum Nauki Spectrum” należące do Niemieckiego Muzeum Techniki w Berlinie. Poprzez „dotykanie i przyglądanie się”, „zabawy i zdziwienie”, „śmiech” i eksperymenty poznałyśmy świat nauki. Po południu zorganizowałyśmy podchody. Podzielone na grupy zwiedzałyśmy Berlin a w nim Bramę Brandenburską, Uniwersytet Humboldta, Reichstag, Alexanderplatz, co zostało udokumentowane na zdjęciach.
W czwartek i piątek w dwóch grupach pracowałyśmy nad realizacją dwóch projektów: Foto – story i filmu animowanego, na podstawie wymyślonych przez nas historii. W nocy z czwartku na piątek zerwało nas z łóżek wezwanie do nocnej wędrówki po posiadłości. Kilka wtajemniczonych osób przygotowało nam noc pełną wrażeń. Usłyszałyśmy tragiczną historię dawnych mieszkańców dworu, których duchy nawiedzają go po dziś dzień. W piątek od samego rana kończyłyśmy zaczęte przez nas projekty, po czym wieczorem odbyła się uroczysta prezentacja efektów naszej pracy uwieńczona wspólną zabawą w dyskotece.
 

Ogłoszenia

Zajęcia Językowej Zerówki

Dnia 21, 26 i 28 września zajęcia "językowej zerówki" z j. niemieckiego (dla uczniów gimnazjum) nie odbędą się. 


Złota Szkoła 2017

Social Media

I love Dubois

 

Wyniki maturalne 2017

 

Kalendarz szkolny

Zmiany w planie

Zmiany w planie na poniedziałek 25.09.2017r.Kl III c grupa prof. Ebel idzie do domu po 6 lekcji
Kl I b grupa prof. Kowalskiej idzie do domu po 6 lekcji


UWAGA
Klasy mające okienka idą do bufetu lub czytelni.

Nauczyciele nieobecni: I.Kowalska,k.Ebel

Logowanie