Strona główna

Seminarium w Niemczech

W dniach 29.01. – 05.02.2011 dziewczęta z I LO i zaprzyjaźnionego z nami Gimnazjum nr 6 wzięły udział, pod opieką nauczycielek języka niemieckiego - Jolanty Stankowskiej i Ewy Bartosiak, w seminarium pt. „Dziewczyny pokazują zęby” [Mädchen zeigen Zähne] zorganizowanym przez Jugendbildungsstätte Kurt Löwenstein w Wertpfuhl koło Berlina.

Po wyczerpującej podróży i licznych przesiadkach ok. 17:15 dotarłyśmy na miejsce, gdzie oczekiwała już nas dziesięcioosobowa grupa dziewcząt z Niemiec. Po zakwaterowaniu udałyśmy się na pierwsze „zapoznawcze” zajęcia.
Zajęcia warsztatowe odbywały się od rana do wieczora, a każdy dzień obfitował w atrakcje i nowe wyzwania. Każdego dnia pracowałyśmy w grupach polsko-niemieckich, dzięki czemu mogłyśmy doskonalić umiejętności językowe. Podczas zajęć rozmawiałyśmy na tematy nam bliskie: przyjaźń, zaufanie, marzenia, przyszłość, rodzina, podział ról. Dyskutowałyśmy także o tym, jak to jest być dziewczyną w Polsce i w Niemczech. Zgłębiałyśmy też wiedzę na temat technik prezentacji oraz co ciekawe również samoobrony, aby obalić mit, jakoby kobiety są płcią słabą. Każdego wieczora zacieśniałyśmy przyjaźń polsko-niemiecką podczas wieczorów karaoke.
W połowie tygodnia udałyśmy się do Berlina, gdzie zwiedziłyśmy „Centrum Nauki Spectrum” należące do Niemieckiego Muzeum Techniki w Berlinie. Poprzez „dotykanie i przyglądanie się”, „zabawy i zdziwienie”, „śmiech” i eksperymenty poznałyśmy świat nauki. Po południu zorganizowałyśmy podchody. Podzielone na grupy zwiedzałyśmy Berlin a w nim Bramę Brandenburską, Uniwersytet Humboldta, Reichstag, Alexanderplatz, co zostało udokumentowane na zdjęciach.
W czwartek i piątek w dwóch grupach pracowałyśmy nad realizacją dwóch projektów: Foto – story i filmu animowanego, na podstawie wymyślonych przez nas historii. W nocy z czwartku na piątek zerwało nas z łóżek wezwanie do nocnej wędrówki po posiadłości. Kilka wtajemniczonych osób przygotowało nam noc pełną wrażeń. Usłyszałyśmy tragiczną historię dawnych mieszkańców dworu, których duchy nawiedzają go po dziś dzień. W piątek od samego rana kończyłyśmy zaczęte przez nas projekty, po czym wieczorem odbyła się uroczysta prezentacja efektów naszej pracy uwieńczona wspólną zabawą w dyskotece.
 

Ogłoszenia

Zajęcia Koła Młodych Talentów

W dniach 14-16 listopada zajęcia Koła Młodych Talentów z p. Pawłem Rudeckim nie odbędą się.


Złota Szkoła 2017

Social Media

I love Dubois

 

Wyniki maturalne 2017

 

Kalendarz szkolny

Zmiany w planie

Zmiany w planie na czwartek 8.11.2018r.


Kl II a grupa prof. Grabowskiej na 4 lekcji ma okienko
Kl III b grupa prof. Grabowskiej na 5 lekcji ma okienko
Kl I b grupa prof. Grabowskiej na 6 lekcji ma okienko
Kl I c grupa prof. Grabowskiej po 6 lekcji idzie do domu

UWAGA

Klasy mające okienka idą do bufetu lub czytelni.

Nauczyciele nieobecni: A.Grabowska

Poniżej wymienione klasy o godz. 8.55 pod opieką nauczycieli wychodzą do teatru na spektakl „Wyzwolenie”

1 A - prof. J.Brożyna-Stępniak
1 B - prof. G.Cholewicz
1 D - prof. I.Mielczarek
1 F - prof. R.Witkowska
2 C - prof. T.Sołtysiak
2 D - prof. J.Pulkowska
2 E - prof. D.Miotk
2 F - prof. A.Naszydłowska
3 A - prof. Z.Pietrzak
3 B - prof. T.Stępniak
3 E - prof. B.Gajdzica
3 F - prof. G.Kordos-Parczewska

Logowanie