Wizyta uczniów Dubois w Ambasadzie Niemiec

Uczniowie Dubois przygotowujący się do egzaminu DSD pod opieką prof. Patrycji Borowskiej i prof. Izabeli Kowalskiej oraz pan dyrektor Rafał Janus odwiedzili Ambasadę Niemiecką w Warszawie. Wizyta odbyła się z okazji 25-lecia dobrego sąsiedztwa polsko-niemieckiego dniach 13-14.12.2017 r.

Pierwszy dzień wizyty rozpoczęły przemówienia ministra pełnomocnego, Manfreda Huterera, dyrektora naszego liceum, pana Rafała Janusa oraz przedstawiciela uczniów - Wojciecha Szwałka. Następnie uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach niemieckich, podczas których odbyły się m.in. rozmowy na temat współpracy polsko-niemieckiej. Wieczorem nie mogło zabraknąć uroczystej kolacji, która dała możliwość zintegrowania się z uczniami z innych miast (m.in. Poznania i Gdańska). Następnego dnia uczestnicy spotkania zwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Dzięki temu krótkiemu, ale jakże intensywnemu wyjazdowi, uczniowie mogli nie tylko zwiedzić ciekawe miejsca i poszerzyć wiedzę na temat wybranych aspektów stosunków polsko-niemieckich, ale także doskonalić język niemiecki oraz poznać nowych rówieśników.

Zdjęcia zobacz tutaj: flickr

Zmiany w planie na piątek 14.09.2018r.

Kl III a na 1 i 4 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I b na 2 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I d na 3 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl III e na 5 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie