Uczennice Dubois laureatkami niemieckich stypendiów

Klaudia Dąbek z klasy 2d i Paulina Kaczorowska z 2e wyróżniły się spośród wielu kandydatów do tego stypendium z całej Polski dzięki wynikom w nauce oraz szczególnemu zaangażowaniu.

Klaudia uzyskała czterotygodniowe „Stypendium pobytowe”, które umożliwi jej zwiedzenie różnych niemieckich miast i podjęcie wielu fantastycznych zadań w międzynarodowym towarzystwie. Stypendium pokrywa koszty nie tylko samego programu pobytu, ale również koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia. Wraz z uczniami z całego świata (m.in. Brazylii czy Izraela) będzie miała możliwość nie tylko poznać niemiecką kulturę, ale również możliwości kształcenia na niemieckich uczelniach wyższych.

Paulina otrzyma stypendium „Deutschland Plus”, w ramach którego przez trzy tygodnie będzie uczestniczyć w zajęciach w jednej z niemieckich szkół i zwiedzać kraj.

Obydwie uczennice będą miały okazję uczestniczyć w intensywnym kursie języka niemieckiego w Niemczech, który stanowi doskonałe uzupełnienie regularnych zajęć języka niemieckiego w liceum przed zbliżającym się egzaminem DSD II.

Stypendia są corocznie przyznawane uczniom polskich liceów przez Ministerstwo Edukacji Niemiec. Klaudia i Paulina zostały w tym roku zaproponowane do tego wyróżnienia przez uczące je nauczycielki języka niemieckiego (panie Ewę Bartosiak oraz Kerstin Ebel) i odniosły sukces.

Gratulujemy!

Terminy egzaminów poprawkowych

MATURA

22 sierpnia, godz. 9:00 - egzamin pisemny: matematyka (I LO i skierowani z OKE)