Wymiana ze szkołą partnerską z Vöhringen.

Od roku 1995 uczniowie naszego liceum mogą uczestniczyć w projekcie wymiany z Illertal Gymnasium Vöhringen. W ramach tej współpracy I LO gości od 12 do 20 czerwca grupę młodzieży wraz z nauczycielami z zaprzyjaźnionej szkoły. Gośćmi honorowymi tegorocznego spotkania są burmistrz Vöhringen Karl Janson i jego zastępca Rüdiger Kreisl. Obaj panowie spotkali się w auli szkoły z młodzieżą, a tematem rozmów były korzyści wynikające z tego typu współpracy. Nasi goście spotkali się również w koszalińskim ratuszu z władzami miasta.

Program wymiany przewiduje wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów, a także przez polskie rodziny przyjmujące niemieckich uczniów w swoich domach. Uczniowie z Vöhringen mają możliwość uczestnictwa w życiu szkoły i polskich rodzin.

Zmiany w planie na piątek 17.11.2017r.

Kl II c idzie do domu po 5 lekcji
Kl III a grupa prof. Wołkowskiej przychodzi na 3 lekcję