Gość z Lubeki

Przeszło 3 tygodnie temu naszą szkołę odwiedził gość z Lubeki. Był nim Pan Martin Herold, który przybył by poprowadzić dwugodzinne warsztaty z naszymi uczniami z klas pozerówkowych, które uczą się języka niemieckiego w grupach DSD. Tematyką zajęć był wpływ rozwoju techniki na język niemiecki. Uczniowie poznali wiele nowych słów, zwrotów i wyrazów często slangowych, które na stałe zagościły w mowie niemieckiej. Forma zajęć była bardzo ciekawa, gdyż każdy z uczniów mógł pracować z kolegami z innych grup, co nie zdarza się na co dzień. Pan Martin w dynamiczny i ciekawy sposób przedstawił „nowinki” językowe, a także zaskoczył nas którką wypowiedzią w języku polskim! Uczniowie byli bardzo zadowoleni z nowego doświadczenia. Liczymy, że Pan Herold odwiedzi nas ponownie!

Karolina Kossmann II M

Zmiany w planie na piątek 17.11.2017r.

Kl II c idzie do domu po 5 lekcji
Kl III a grupa prof. Wołkowskiej przychodzi na 3 lekcję