BIBLIOTEKA SZKOLNA zaprasza do wzięcia udziału w konkursie pt.

„Czy znasz życie i twórczość Henryka Sienkiewicza?”

Po kupony konkursowe można się zgłaszać od 20 stycznia (piątek) do biblioteki.

Na odpowiedzi czekamy do 3 lutego.

Ogłoszenie nazwisk zwycięzców konkursu odbędzie się 7 lutego w auli szkolnej.

Serdecznie zapraszamy !!!

NOWY ROK Z DOBRĄ KSIĄŻKĄ

Zagłosuj na ulubioną książkę 2017 roku.

W dniach 11 – 12 stycznia weź udział w plebiscycie. Zgłoś jeden lub kilka tytułów książek, które chciałbyś polecić do przeczytania swoim koleżankom i kolegom.

Możesz to zrobić anonimowo. Jeśli chcesz wziąć udział w losowaniu nagrody - podaj swoje imię i nazwisko.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły i posłużą jako inspiracja przy okazji kolejnych zakupów książek do biblioteki szkolnej.

OBCHODY 70-LECIA DUBOIS

Obchody 70-lecia Dubois były okazją do przybliżenia uczniom, nauczycielom i absolwentom szkoły historii biblioteki oraz zaprezentowania najstarszych woluminów w naszych zbiorach na okazjonalnej wystawie w czytelni.

KOŁO PRZYJACIÓŁ KSIĄŻKI

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich miłośników czytania, którzy chcieliby się podzielić swoimi refleksjami i przemyśleniami na temat przeczytanych książek (niekoniecznie pozycji z księgozbioru biblioteki szkolnej) i zachęcić innych do zapoznania się z nimi. Chcemy stworzyć Koło Przyjaciół Książki, które stałoby się forum dyskusyjnym (na szkolnym facebook-u). Uczniowie będą mieli możliwość przekazywania swoich uwag, zachęcania do czytania interesujących tytułów czy propagowania książek ulubionego autora.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Rok Juliana Tuwima

W grudniu 2013 r. dobiegły końca obchody ROKU JULIANA TUWIMA. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała okolicznościową wystawę poświęconą życiu i twórczości poety.

PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Stowarzyszenie to działa od 1971 roku. Zrzesza bibliotekarzy szkolnych, nauczycieli, wydawców oraz inne osoby zaangażowane w sprawy bibliotekarstwa szkolnego. Celem stowarzyszenia jest przede wszystkim rozwój bibliotek szkolnych we wszystkich krajach.

BOOKCROSSING

Każdego roku, w czerwcu jest planowana  ogólnopolska AKCJA UWALNIANIA KSIĄŻEK.

Organizowana jest przez Fundację Bookcrossing.pl i Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

My nie czekając do czerwca następnego roku już teraz w październiku, z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych mamy dla Was ciekawą propozycję.

W bibliotece szkolnej znajduje się tzw.  REGAŁ BOOKCROSSINGOWY. Na specjalnie przygotowanych półkach będziemy gromadzić, zostawiać przeczytane książki, tak aby inni mogli je stamtąd zabrać, przeczytać i przekazać dalej!

Mamy nadzieję, że książki w ten sposób gromadzone będą się rozchodziły jak świeże bułeczki!

Uwolnij swoje książki i podziel się z innymi radością czytania i obcowania z literaturą. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej akcji, bo dzielenie się książką jest lepsze od jej posiadania!

Komunikat Dyrektora I LO

Tablica nadziei

Brak informacji na dzisiejszy dzień.

Brak informacji na kolejny dzień.