Strona główna

Seminarium „Mädchen zeigen Zähne” („Girls bite”) w Niemczech

     W dniach 28.01 – 04.02.2012r. grupa dziewcząt z I LO pod opieką nauczycielki języka niemieckiego – Ewy Bartosiak wzięła udział w seminarium “Girls Bite - Mädchen zeigen Zähne” – czyli „Dziewczyny pokazują pazurki”. Jego organizatorem było Jugendbildungsstätte Kurt Löwenstein w miejscowoci Werftpfuhl koło Berlina.

     W podróż wyruszyłyśmy ok. godziny 9 rano z dworca PKP w Koszalinie. W podróży spotkałyśmy grupę z gimnazjum w Gdańsku, która również brała udział w tym projekcie. Po pokonaniu wielu męczących przesiadek, na miejsce dotarłyśmy po godzinie 16. Od razu przydzielono nam pokoje i dano czas na spokojne zakwaterowanie się. Tego samego dnia oprowadzono nas po starym dworku, w którym mieszkałyśmy, a także przeprowadzono kilka zabawnych gier integracyjnych. 
     Podczas kolejnych dni prowadzone były zajęcia warsztatowe, które trwały od rana, do późnego wieczora. Zostałyśmy podzielone na 4 polsko – niemieckie grupy, w których pracowałyśmy nad tematami związanymi z życiem dziewczyn zarówno w Polsce, jak i w Niemczech np. czym jest dla nas przyjaźń lub jakie są zalety i wady bycia kobietą i mężczyzną. Brałyśmy udział także w warsztatach z samoobrony. W tym czasie miałyśmy możliwość doskonalenia swoich zdolności językowych, a także zawierania nowych kontaktów z osobami z grupy niemieckiej. 
     Zajęcia popołudniowe przeprowadzono w formie warsztatów tematycznych, na które według uznania można się było zapisywać. Do wyboru miałyśmy min. sitodruk, foto – story, robienie masek, zajęcia teatralne, gimnastykę, żonglowanie i taniec brzucha. W trakcie wszystkich zajęć przygotowywane były prezentacje, które mięliśmy okazję pokazać podczas piątkowego – ostatniego wieczoru. Każdego dnia organizatorzy mieli dla nas wieczorną niespodziankę w postaci np. karaoke, dyskoteki, seansu filmowego lub zajęć z zakresu technik relaksacyjnych. Spędzałyśmy ten czas bardzo wesoło wspólnie z nowymi przyjaciółkami z Niemiec i Gdańska.   
     W czwartek zorganizowano dla nas wycieczkę do Berlina, w trakcie której zwiedziłyśmy Reichstag, Bramę Brandenburską, a także bardzo ciekawe „Jugend Museum”, gdzie mogłyśmy oglądać przeróżne pokoje umeblowane w sposób charakterystyczny dla danego kraju przez imigrantów mieszkających w Berlinie. 
     Dzień odjazdu był dla nas bardzo smutny. Wspólnie stwierdziłyśmy, że „Wszystko co dobre szybko się kończy”. Z łezką w oku żegnałyśmy się Niemkami, które specjalnie, żeby nam pomachać  na pożegnanie, wstały o 07:30 rano.  Na szczęście wymieniłyśmy się z wszystkimi danymi i mamy nadzieję na pozostaniemy w kontakcie. Odjechałyśmy z pięknymi wspomnieniami i uśmiechem na twarzy podczas przypominania sobie tego wspaniałego tygodnia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy miały możliwość ponownego wyjazdu na to seminarium i spotkamy się tam równie wspaniałymi ludźmi. 

 
     

Ogłoszenia

Zajęcia Koła Młodych Talentów

W dniach 14-16 listopada zajęcia Koła Młodych Talentów z p. Pawłem Rudeckim nie odbędą się.


Złota Szkoła 2017

Social Media

I love Dubois

 

Wyniki maturalne 2017

 

Kalendarz szkolny

Zmiany w planie

Zmiany w planie na czwartek 8.11.2018r.


Kl II a grupa prof. Grabowskiej na 4 lekcji ma okienko
Kl III b grupa prof. Grabowskiej na 5 lekcji ma okienko
Kl I b grupa prof. Grabowskiej na 6 lekcji ma okienko
Kl I c grupa prof. Grabowskiej po 6 lekcji idzie do domu

UWAGA

Klasy mające okienka idą do bufetu lub czytelni.

Nauczyciele nieobecni: A.Grabowska

Poniżej wymienione klasy o godz. 8.55 pod opieką nauczycieli wychodzą do teatru na spektakl „Wyzwolenie”

1 A - prof. J.Brożyna-Stępniak
1 B - prof. G.Cholewicz
1 D - prof. I.Mielczarek
1 F - prof. R.Witkowska
2 C - prof. T.Sołtysiak
2 D - prof. J.Pulkowska
2 E - prof. D.Miotk
2 F - prof. A.Naszydłowska
3 A - prof. Z.Pietrzak
3 B - prof. T.Stępniak
3 E - prof. B.Gajdzica
3 F - prof. G.Kordos-Parczewska

Logowanie