Wymiana polsko-niemiecka (2011)

W dniach 21 września - 1 października b.r. po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w wymianie szkolnej z uczniami niemieckiego Illertar Gymnasium. Naszym nadrzędnym zadaniem, związanym z tą dziesięciodniową wymianą, było pokazanie niemieckim kolegom Koszalina oraz codziennego życia młodego człowieka w Polsce. Niemcy mieli więc okazję zobaczyć, jak wyglądają nasze lekcje, jak i gdzie spędzamy czas wolny, jakie zwyczaje obowiązują w naszym kraju. Całą grupą uczestniczyliśmy w dwóch wycieczkach. Najpierw w dwudniowym wyjeździe do Gdańska połączonym ze zwiedzaniem obozu koncentracyjnego w Sztutowie. Była to nie tylko doskonała okazja do integracji i lepszego poznania się, ale również niezwykle ciekawa i oryginalna lekcja historii. Odwiedziliśmy także Słowiński Park Narodowy. Był to kolejny dzień pełen wrażeń i niezapomnianej zabawy na ruchomych wydmach. Ostatniego dnia wymiany, w Unieściu, odbył się wieczór polsko-niemiecki, na który zaproszona została dyrekcja ILO i wszyscy germaniści uczący w naszej szkole. Ognisko, konkursy, zabawa na świeżym powietrzu i typowe polskie potrawy były rewelacyjnym podsumowaniem trwającej niespełna dwa tygodnie przygody.

Jak co roku, wymiana polsko-niemiecka była fantastyczną okazją do poznania nowych ludzi, zwyczajów, kultury, zburzenia wszelkich stereotypów, a także w znacznym stopniu wpłynęła na poprawę naszych umiejętności językowych. Chwile, które spędziliśmy razem to nie tylko dobra, trwająca dziesięć dni zabawa, ale przede wszystkim niezapomniane wrażenia i przyjaźnie, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Zmiany w planie na piątek 17.11.2017r.

Kl II c idzie do domu po 5 lekcji
Kl III a grupa prof. Wołkowskiej przychodzi na 3 lekcję